Přítel

Napsal Vishmorth (») 29. 2. 2012 v kategorii Povídky, přečteno: 448×

            Nelze říci, že by byl můj přítel natolik zajímavou osobou, že by bylo zapotřebí jej popisovat, nicméně jeho život, chování a i trápení mě svým způsobem fascinuje. Známe se již spoustu let, leč nikdy mě ani nenapadlo nechat jej, aby byl zcela sám ve svém světě, který se podobný infernu.

            Jeho tělo je na pohled slabé a zdá se, že téměř nic nevydrží, avšak opak je pravdou. Postavu má velmi hubenou, občas se zdá, při pohledu na jeho kostnatá ramena, že hraničí s podvýživou – občas skutečně několik dní nic nepozře, avšak k tomu se teprve dostanu. Je vysoký necelých šest stop, a když jej člověk potká večer, nebojím se říci, že by mu nahnal strach, alespoň na první pohled. Svým tmavým, nejčastěji černým, oblečením a splývajícími vlasy k ramenům, jež se barvou podobají peří havrana. Jeho oči jsou upřímné, je v nich čitelné prožité utrpení, barvu mají hnědou, ale prolíná se též se zelenou , přes všechno stojí za důkladnější pohled. Na krku se mu pohupují korálky a na slabé kůžičce Thorovo kladivo, které mu slouží jako amulet a ochrana.

            Od okamžiku, co jsme se poznali, jednal vždy tak, aby neublížil ostatním, leč i přes tuto skutečnost mu bylo ubližováno – více, či méně vědomě. Nemohu o něm říci, že je příliš společenský, díky jeho vypravování lze lehce usoudit, že byl vždy introvertní. Troufám si říci, že jej znám ze všech nejlépe, a tak nebude takový problém vylíčit jeho osobnost, jako ji spíše pochopit. Takřka každý den, občas i několikrát, se utápí v úzkostech, jež nedokáže zahnat. Velice často jsou od něj slyšet úvahy, zda-li pro něj má cenu stále žít a čelit svým depresivním myšlenkám. Pokud jej člověk nezastihne zrovna v takové náladě, snaží se ostatním, alespoň trochu pomoci, je výborným vypravěčem a nikdy není zcela poznat, zda si vymýšlí nebo zda mluví pravdu. Občas se svou úzkostí bojuje psaním krátkých, ale o to výstižnějších, veršů, či pesimistických povídek.

            Ač se to jeví podivné, je mým velmi dobrým přítelem, o kterého by se nikomu nechtělo přijít. Dokáže podat pomocnou ruku a vrhnout se místo vás do plamenů, za to vše mu stačí pouze trochu porozumění. Mnohokrát mu byla nabízena pomoc odborníků, leč tvrdohlavě trval pouze na věrnosti svých několika přátel.

__________________________________

Sloh - popis

Moje spokojenost s tímhle je hluboko pod bodem mrazu, nicméně na cestě jsou další povídky, které jsou ve stavu polotovaru :)

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a šest