A Ghost Story

Napsal Vishmorth (») 24. 9. 2010 v kategorii Povídky, přečteno: 417×

Starý a tajemný dům na severu Irska byl velmi tmavý, protože muž, který tam žil nenáviděl sluneční světlo. Byl zvláštní, ale také nevyzpytatelný. Neměl žádné návštěvy, jen občas jej lidé viděli, jak jde do lesa, když slunce zapadlo a na obloze byl měsíc. Měl nějaké služebnictvo, nebyli z Irska, ale z Walesu a jedna žena z Francie, mluvila anglicky.


Jednou tam přišla nějaká návštěva, muž. byl hubený, když šel jeho chůze byla tichá, rychlá, ale elegantní -  pravděpodobně to byl dobrý muž, gentleman. Kdo byl ten muž? Nějací lidé říkali, že byl zasvěcen do věčného života, potom by nebyl lidskou bytostí. Bylo po půlnoci.

Zazvonil na starý zvon, věrný sluha otevřel dveře a pozval ho. Návštěvník chtěl mermomocí vidět pána domu. Ferdinand, trpící insomnií, stál v hale a pozoroval muže, který přišel. Sluha odešel a oba stále stáli a navzájem se pozorovali. tajemný muž udělal pár kroků dopředu a v ruce měl meč, kterýžto Ferdinanda zabil.

O několik let později…

Starý a tajemný dům na severu Irska nebyl tmavý. Žil tam muž, který neměl rodinu, ale pouze jedna žena tam žila. Byla z Francie, ale její angličtina byla vynikající – po století je to dobré. Muž vypadal jako gentleman, byl štíhlý.

Vše bylo normální, ale v noci… Tady byl duch starého pána domu, který byl zabit zde, ve svém domě. Jeho vrah bydlí zde – je to tento muž!

Žena se obávala, protože zabijákovi svého pána pomáhala s vraždou za vidinou věčného života. Oni žili, ale pouze na úkor zabíjení. Mrtvý Ferdinand dychtil po odplatě a začal vymýšlet plán…

Nejprve pohyboval s obrazy a nábytkem, otvíral a zavíral dveře nebo okna. Ve finále přidal – když byli v kuchyni, vzal nože a házel jimi.

Jednoho dne Ferdinand ve své „hře“ s noži zle ublížil ženě, která jej zradila. Když muž běžel, aby ženě pomohl, Ferdinand znovu zaútočil. Oba byli zraněni – jejich jediná záchrana byla smrt druhého. Oba chtěli žít.

Ferdinand seděl na židli nedaleko stolu a pozoroval jak bojují o život. Nikdo nevyhrál, protože zemřeli… Jako Ferdinand, který teď mohl v klidu odejít.

Starý a tajemný dům na severu Irska… Je pro vždy opuštěný, jen dva nedobří duchové tam „žijí“. Musejí udělat dobrou věc, aby mohli odejít, ale hádají se, takže to bude velmi obtížně.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a dvanáct